Nachádzate sa na starej verzii stránky. Nový obsah nájdete na pôvodnej adrese

www.dosky.sk

Aktuálne dianie

Festival KioSK predstaví nové slovenské divadlo a tanec

Festival KioSK predstaví nové slovenské divadlo a tanec

26. – 29. júla 2012, Stanica Žilina-Záriečie

Žilina, 12. 7. 2012 – Dvanásť aktuálnych inscenácií slovenských tvorcov pôsobiacich doma i v zahraničí predstaví piaty ročník prehliadky nového slovenského divadla a tanca KioSK. Uskutoční sa v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie v termíne 26. - 29. júla 2012. Podujatie s podtitulom „festival odvážneho diváka“ ponúka dramaturgiu zameranú na objavné, inovatívne či experimentálne divadlo a chce byť priestorom pre experiment, risk a diskusiu. Svojim zameraním je určené najmä pre otvoreného a vnímavého návštevníka. Sprievodný program festivalu tvoria workshopy, Light Guerilla – svetelná inštalácia v centre mesta, diskusné fóra, improvizácie, filmy, happeningy, rozcvičky pilates, večerné party či sobotný Malý trh. Na záver prehliadky bude po druhýkrát udelené subjektívne ocenenie „Počin” [„Poučn”] za prácu so svetlom.

Add a comment

Čítať ďalej...

Medzinárodný divadelný workshop: TEHELŇA - RECYKLOVANÉ MIESTO STRETNUTIA

TABAČKA KulturFabrik Košice vás srdečne pozýva na medzinárodný divadelný workshop.

Unikátny projekt vzniká na základe historických udalostí z roku 1942, kedy sa behom 48 hodín museli všetci Židia nasťahovať do dvoch tehelní na periférii mesta Košice a existencie starej tehelne v obci Drienovská Nová Ves. Cieľom projektu je využitie areálu tehelne k vytvoreniu multižánrovej site-specific kompozície za účasti zástupcov umeleckých skupín a kultúrnych organizácií višegradských krajín, umelcov a študentov prešovského a košického regiónu.

Add a comment

Čítať ďalej...

Tvorivé dielne 58. Hviezdoslavovho Kubína

Tvorivé dielne 58. Hviezdoslavovho Kubína

Hlavný organizátor: Národné osvetové centrum

Termín: 20. – 23. 6. 2012

Miesto: Dolný Kubín

Add a comment

Čítať ďalej...

Divadelný ústav vyhlasuje súťaž DRÁMA4Junior

Divadelný ústav vyhlasuje súťaž DRÁMA4Junior 

Cieľom súťaže pôvodných divadelných hier pre deti a mládež v slovenskom jazyku DRÁMA4Junior je stimulovať autorskú tvorbu pre deti a mládež – dospelí pre deti.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí Divadelný ústav Bratislava vyhlasuje súťaž pôvodných dramatických textov – divadelných hier pre deti a mládež v slovenskom jazyku s názvom DRÁMA4Junior. Cieľom súťaže je stimulovať autorov, ktorí sa zameriavajú na tvorbu textov pre deti a mládež. Uzávierka súťaže je 1. októbra 2012!

Add a comment

Čítať ďalej...

OTVORENÝ LIST SLOVENSKÝM OCHOTNÍKOM - Marian Lacko

OTVORENÝ LIST SLOVENSKÝM OCHOTNÍKOM

Vážená  a milá divadelná ochotnícka obec.

Dovoľte mi, aby som zareagoval na určité „pnutie“ a pošuškávanie si v kuloároch medzi divadelnými ochotníkmi na Slovensku, „či sa ten Maňo zbláznil...?!“ Stal sa vari matičiarom a chce zakladať novú organizáciu práve cez Maticu, ktorá si svoju historickú šancu dávno premárnila? A vôbec treba spoločensky prehodnotiť funkciu a kultúrne snaženia Matice slovenskej...

Add a comment

Čítať ďalej...

Letný Divadelný Tábor na Počúvadle 2012!

Letný Divadelný Tábor na Počúvadle 2012!

Neprešiel ešte celý rok, ale i tak ubehol rýchlejšie ako voda. O ďalší rok skúsenejší. Tieto skúsenosti si nechceme nechať pre seba, preto sme pre Vás opäť pripravili to, čo je návykovejšie ako čokoláda, krajšie ako západ slnka nad oceánom a prospešnejšie ako dobre sa najesť. Správne, LDT 2012! Čas si vypýtal postupné obeťe na osadenstve. Tešia sa na Vás nové tváre, ale pred tým, ako sa Vám predstavíme, prečítajte si v táborovom liste čo Vás toto leto čaká a neminie.

 

Kedy:  22. júla - 1. augusta 2012
Kde: Škola v prírode pod Sitnom na Počúvadle

Podrobné info: http://festivalpan.sk/letny-tabor/2012/

Add a comment

Strana 1 z 5

Dosky.sk, © Juraj Hruška 2013, Generované Joomla. Hostované Exohosting